איך לבחור את גודל האופניים המתאים לי?

גודל הגלגל נמדד באינצ'ים. בשוק האופניים החשמליים קיימים גדלים החל מגודל גלגל 12" ועד ל – 26" שזהו גודל גלגל כמו הגלגלים באופניים הירוקים של העירייה. מרבית זוגות האופניים החשמליים שאנו רואים ברחוב הם בגודל  20".

בואו נבין על מה משפיע גודל הגלגל:

ככל שהוא גדול יותר כך ניהיה יציבים יותר על האופניים, הגלגל "ידלג" מעל בורות או חריצים בכביש/מדרכה וכך הרכיבה על האופנייים תיהיה נוחה יותר. בנוסף, הפידול באופניים עם גלגל גדול נוח יותר מכיוון שהתקדמות האופניים מהירה ביחס למידת הפידול של הרוכב.

אז כעת אתם בטח שואלים למה בעצם רוב האופניים הם 20" ולא 26"??

אז ככה, לגלגל גדול ישנם גם חסרונות. הוא פחות תזזיתי, כלומר חופש הפעולה בתמרון האופניים נמוך יותר, הוא פחות קומפקטי וכבד יותר.

את האופניים החשמליים אנו קונים לרוב לשימוש עירוני. בשל כך נעדיף שתמרון האופניים יהיה נוח וזריז עקב העומס בכביש/מדרכה, שהאופניים יהיו קומפקטיים כי בדירה או במחסן אין תמיד מקום ולעיתים יש רצון להכניס את האופניים לרכבת או לרכב.

אז איך מחליטים?!?

הנוחות באה על חשבון הקומפקטיות והמשקל הנמוך.

אתם צריכים להחליט מה חשוב לכם יותר. אם בכוונתכם לרכב על האופניים לטווחים ארוכים (10 ק"מ ומעלה) באופן יומיומי עדיף לכם שהגלגל יהיה גדול יותר וכך הרכיבה תיהיה נוחה יותר. אם הנסיעות שלכם הם מאוד קצרות כלומר, 1-3 ק"מ ביום עדיף לכם גלגל קטן יותר וכך להינות מאופניים קומפקטיים במשקל נמוך אך זכרו שנוחות הרכיבה נפגעת.

כתיבת תגובה

WhatsApp chat