אופניים חשמליות לילדים

האם יש דבר כזה אופניים חשמליים לילדים ?  מה באמת אם בכלל השוני ?  האם זהו טריק שווקי ?
חשבנו על זה ויש לנו תשובה טובה.
התשובה היא : בטיחות . לא שרוכבים בוגרים אינם צריכים בטיחות, אבל ילדים  צריכים הגנה טובה יותר , הם פחות זהירים , הם  לוקחים סיכוני גדולים יותר  ןלכן דגם Z1  מתאים מאוד לילדים.

איך דגם Z1 מעניק יותר בטיחות ?

1. המעצורים של טקטרו  (החברה המובילה במעצורים בעולם)    עוצרים בדיקנות ובבטחון מלא.  הם לא יכשלו .  יש לשים לב שהרפידות נשחקות ויש להחליפן בזמן ולא מאוחר מדי.  חסכון ברפידות יכול לעלות ביוקר רב.  כוון מעצורים נדרש מפעם לפעם.  לחיצה קצרה על ידית המעצור צריכה להניב עצירה מיידית ללא השעיה או מריחה .   רפידה שלא מקבילה לחישוק יוצרת מצב לא נכון . יש  לבצע כוון מדוייק של  הרפידות  (או רפידות דיסק )  .  אם הגלגל עושה "שמיניות"  יש קושי בכוון המעצורים V-BRAKE  .  יש לבצע איזון גלגל מדוייק ללא שמיניות .

2. השילדה של Z1 מאוד חזקה .  החוזק נותן יציבות ברכיבה .  יציבות = בטיחות.

3. המזלג הקידמי של RST  איכותי יותר מכל השאר.   מזלג מדוייק מספק יציבות , מעבר מהמורות קל יותר ולכן בטוח יותר.

4. שיכוך אחורי – גם הוא מוסיף לבטיחות עקב  יכולת משופרת לעבור מהמורות וכביש לא איכותי בצורה סופגת שלא מזעזעת את האופניים ויוצרות חוסר שליטה .

5. הבקר של איזיבייק : המערכת החשמלית נכנסת לפעולה רק כאשר המהירות לפחות 10 קמ"ש  ( במצב A או מצב B  בצג)   במרבית האופניים החשמליים בארץ המנוע נכנס לפעולה מיידית ואגרסיבית מייד עם תחילת הפידול . זהו מצב מסוכן מאוד  במיוחד אם הרוכב מבצע סיבוב . אנו תמהים שתקן הבינלאומי לא יתיחס לנקודה זו בצורה ראוייה.

6. מצערת בוהן או גריפ מצערת ?   מעבר לשיקולי נוחיות מצהרת בוהן בטוחה הרבה יותר מכל שאר הסוגים.  לא אחת קורה שהאופננים מופעלות , הרוכב או מישהו אחר אוחז בידית המצערת והאופניים מזנקות תוך אובדן השליטה.  באיזיבייק יש מצהרת בוהן בלבד.

7.  תאורה וצופר .   תאורת האופניים לרוב אינה נועדה להאיר את השטח בצורה חזקה . בעקב תפקידה שאחרים יראו את הרוכב.  אנחנו משתמשים בנורת לד קידמית איכותית וחזקה , אמינה .  הצופר החשמלי גם הוא אביזר בטיחותי שקיים באופן אינטגרלי באיזיבייק.

8.  מחזירי אור : קיימים סה"כ 4 מחזירי אור מהסוג שיש עליו תקינת EN .  אחד לפנים לבן , אחד מאחור אדום ואחד על כל גלגל לצורך החזר אור מהצד.

9 . שבר בחישורים . ראינו הרבה אופניים עם חישורי נשברים . הפתרון הנכון הוא כוון נכון ולא חישוק יצוק כמו שכמה עשו.  חישורים מכוונים נכון ומדוייק הכרחיים ליציבות הגלגל.

 

זכור : לפני שהאופניים צריכות להיות מהירות הן צריכות לעצור מהר.

 

 

כתיבת תגובה

WhatsApp chat